חדשות השבוע 17/06/12: גראנט מוריסון – חבר האימפריה הבריטית

עורך: אביב ציפין

1. גראנט מוריסון, כנראה הכותב המשפיע ביותר כיום בתעשיית הקומיקס, כבר לא רק מדבר עם אלים ועכשיו הוא גם רשמית חבר MBE. הכותב הסקוטי יכובד במעמד זה על פעליו בתחום הקומיקס והמחזאות (אך כמובן בעיקר בקומיקס) אף על פי שרוב פועלו מתרחש באמריקה. נחמד לראות שהמלכה מוכנה לעניק למוריסון את המעמד הזה למרות הדרך המבישה בה הכותב הציג את הוד מלכותה בעירום בעבר.

לפני הקרחת – מוריסון מנסה להתנקש במארגרט ת'אטצ'ר בקומיקס סמי-אוטוביוגרפי

2. במשך עשור ציפו צופי הסדרה של סמולוויל לראות את קלארק קנט סוף סוף עוטה את הגלימה האדומה ועף בשמי מטרופוליס, אבל אני בטוח שהיו אלו שלא העזו לחלום בחלומותיהם הרטובים ביותר שאיש הברזל יפגוש את האביר האפל במסגרת סיפורי סמולוויל, עד עכשיוו.במסגרת סיפורי העונה ה-11 של הסדרה בין דפי הקומיקס (הדיגיטאלי והדפוס) באטמן יופיע סוף סוף ביקום סמולוויל עם גיחה למטרופוליס. אולי אף יותר מפתיע זה מי מתלווה לבאטמן במסעו, נייטווינג, רגע, לא דיק גרייסון, סטפאני בראון. בריאן מילר, כותב העונה ה-11, יחזור לכתוב את סטפאני בראון, אותה כתב ברציתו האהובה כבאטגירל, ויתן לה שדרוג בתפקיד לנייטווינג של יקום סמולוויל. החלטה מסקרנת ביותר שתמשוך תשומת לב רצויה לדמות הנעדרת מיקום דיסי הרגיל מאז איפוס ה-52.

המפגש הראשון בין האביר האפל לאיש הפלדה בסמולוויל, וברקע נייטווינג/סטפאני בראון

3. בעוד אירוע הקיץ הגדול של מארבל, AvX, מתחולל לו וסוגר מערכה ראשונה, ישנן שמועות על ההלשכות אחרי האירוע הגדול ושינויי צוותים מובילים במגוון רחב של כותרים ראשיים של החברה, השבוע נחשפנו לשלושה מהם. ריק רמנדר וג'רום אופניה, הידועים על עבודתם עטורת השבחים על Faer Agent ו-Uncanny X-Force יחברו להשיק את Astonishing Avengers. הכותר ימצא את מקומו בליין לצד זה של האקס-מן וספיידר-מן הצפוי לצאת גם כן. השמועות על עזיבתו של היקמן את הכותר של ארבעת המופלאים אחרי סגירת האפוס שלו לטובת האוונג'רז. אחרי ירידתו הצפויה של בנדיס מהזיכיון, אחרי כמעט עשור של סיפורים, היקמן יחבור שוב לאסד ריביק איתו הוא עבד על האלוטימייטס כדי לספר את עלילותיהם של האוונג'רז ביקום 616. את מקומו של היקמן על ארבעת המופלאים יתפוס מאט פראקשן שסוגר את הריצה עטורת האייזנר שלו על איירון מן אחרי חמש שנים. פראקשן גם הוא יעובד עם קולגה מוכרת, סאלבדור לארוקה איתו הוא עבד עד כה על איירון מן. נזכיר גם שאת מקומם של פראקשן ולרוקה יתפסו קיראון גילן וגרג לנד על הכותר של איש הברזל.
אין ספק שמארבל בוחשת להרבה השקות מחודשות של הרבה דמויות מוכרות אחרי AvX, נהיה מושכלים יותר רק באוקטובר והלאה.

4. בנדיס עצמו עוזב את כותר האוונג'רז אך עוד לא ידוע לאן. בנדיס רמז בעבר כי השתלשלות האירועים בכותר Avengers Assemble תצביע על הצעד הבא שהוא יקח בחברה, והכנסתו מחדש של הנבל ת'אנוס מעידה על כיוון יקום מארבל האינטרגלקטי. למרות כל הרמיזות השמועה שבנדיס יעבור לנהל את כותרי האקס-מן עדין אוחזת, וכעת קיימות השערות כי שתי האופציות יכולות להתקיים יחדיו עכשיו שיש שמות לאמנים שיעבדו עם בנדס על הפרויקטים הבאים. ליניל יו, שעבד עם בנדיס על ניו אוונג'רז ו-Secret Invasion, ובראנדון פיטרסון יהיו צוות האמנים של בנדיס על אנקני אקס-מן. מייק דיאודטו, שעובד עם בנדיס כיום על ניו אוונג'רז, יעבוד איתו על כותר אקס-מן בניחוח אינטרגלקטי. ו-וולט סיימונסון גם הוא יחזור לשתף פעולה עם בנדיס, אחרי העבודה הנוכחית של השניים על כותר האוונג'רז, בכותר אקס-מן אשר כנראה גם הוא יתרחש בנבכי החלל.
שוב, הכל בגדר השמועות, אבל נדמה כעת יותר מתמיד שהן די משכנעות.

5.בשבוע שעבר דיווחנו שעם סגירת שנה להשקת ה-52 החדשים של דיסי המו"ל תוציא 52 כותרי 0 עם מחזור השנה הראשונה. מהעטיפות נחשף מבט נוסף על הגרין לנטרן המסתורי שהופיע בבהצצה לאירוע הטריניטי ביום הקומיקס החינמי האחרון. כעת ניתן לראות בבירור את הכיתוב בערבית שמופיע על זרועה של הדמות ( בתרגום: "Courage, Bravery, Valor, Guts, Prowess, Spunk"), מה שמרמז על מקורה המוסלמי של הדמות, ובידו השניה אקדח. נכון לעכשיו זה בעיקר מוזר, אבל זה ג'ף ג'ונס שכותב, האיש שהעלה את השומר הירוק הכי גבוהה מעולם מכלום, אז כנראה יש היגיון.

Courage, Bravery, Valor, Guts, Prowess and Spunk (and everything nice?)

6. בנוסף לכותרים החדשים שיתווספו בחודש ה-0 של דיסי, כמה סדרות גם יתבטלו. בנוסף לביטולה של ליגת הצדק בינ"ל עליו דיווחנו שבוע שעבר, גם הסדרות Voodoo, Captain Atom ו-Resurection Man יבוטלו כדי לפנות את מקומן בן 52 הסדרות של דיסי.
בנוסף לביטולים דיסי ממשיכה לערוך גם כמה שינויים בצוותי היוצרים שלה. והפעם, סקוט לובדל (טין טייטאנז, סופרבוי) יכנס לתפקיד הכותב של סופרמן.

7. חדשות טובות למעריציו של הצייר דאריק רוברטסון (Transmetropolitan, The Boys). רוברטסון הודיע על סדרה עצמאית חדשה מבית דיסי שהוא יצייר יחד עם הכותב כריסטוס גייג'. רוברטסון, שחתום על חוזה בלעדיות עם דיסי, יחזור לעבוד עם המו"ל עם תום מלאכתו על The Boys והכותרים הנלווים. הסדרה תהיה סדרת Creator-Owned מה שיעניק את הזכויות היצירתיות והרווחיות לצוות היוצרים. נשמע מבטיח.

8. הידיעה על הסדרה החדשה של גייג' ורוברטסון יכולה לבוא כתגובה לגל ההיגרה של שמות גדולים מבית דיסי לאימג'. עם גראנט מוריסון, שמשיק סדרה חדשה עם רוברטסון אצל המו"ל העצמאי בספטמבר הקרוב, פראנק קוויטלי שישיק סדרה חדשה עם מילר באימג' בקרוב, ועוד שמות יוצרים,  גדולים יתכן ודיסי צריכה להתחיל לחשוב על בית הוצאות עצמאי ליוצריה, בדומה לאייקון של חברת מארבל.

התגשמות החזון של אימג', יוצרים גדולים תומכים במו"ל העצמאי

9. מארבל אנימציה הודיעו היום על הליינאפ שלהם לעונת השידורים הבאה. Avengers: Earth's Mightiest Heroes ו-Ultimate Spider-Man יחזרו לעונת שידורים נוספת. הדבר המעניין יותר הוא שאל הסדרות הקיימות יצטרפו Avengers Assemble, שתתקיים בהמשכיות עם הסרט שובר הקופות, ו-Hulk and the agents of S.M.A.S.H שתציג את הענק הירוק, והאדום, A-Bomb, שי-האלק וסקאר, בנו של הענק הירוק. בהחלט ניתן לראות את טביעות האצבעות של ג'ף לואב כמוביל האולפנים.

ג'ף לואב מנציח את יצירתו של הענק האדום על מסך הכסף

10. נדמה שסוני מנסים לעשות מהלך אה-לה מארבל והאוונג'רז וליצור ייקום ספיידר-מן עם סרט לוונום. עם ההצלחה האסטרונומית של האוונג'רז צפוי לראות הרבה הכנסת המשכיות בין סרטי הקומיקס הבאים, וכבר קיים לחץ לדיסי להשיק סרט ליגת הצדק במודל דומה. אין סיבה שסוני, פוקס, ואולפנים אחרים שמחזיקים בזכיונות של מארבל לא יאמצו את המודל בעצמם.

11. אם כבר בספיידר-מן עסקנו, מארבל שיחררו טיזר חדש לסדרת ספיידר-מן המדהים השואל מי הו אלפא. בסיפור מאת דאן סלוט והומברטו ראמוס כנראה נקבל את התשובה. צאת הגיליון מצטלת יפה עם תאריך ציון 50 שנה לקיומו של איש העכביש בסיפור שסלוט מבטיח יחדש את סיפור המקור של הגיבור בצורה של נראתה מעולם.

12. עם כל התעשייה הענפה שהתפתחה בקולנוע ובטלוויזיה סביב תעשיית הקומיקס, וצמיחת הקומיקס העצמאי, הרבה מאוד יוצרים מחפשים שהקומיקס שלהם יעשה לסרט ויתן להם ולמקור חשיפה, וכמובן גם הרבה מאוד כסף. ישנם אלו שמגנים את המעשה ורואים בו בגידה בנאמנות ליצירת הקומיקס כדבר העומד בפני עצמו. במכתב פתוח המו"ל של אימג' קומיקס, אריק סטיבנסון, מסביר למה אפשר להנות משני העולמות.

13. כי התעקשתם נורא, ויחלתם בלב נפשותיכם במשאלותיכם הכמוסות ביותר, אימג' נותנים לכם את הסדרה של מקגיוור שכה חיכיתם אליה! מהיוצר המקורי דייוויד זלוטוף, יחד עם טוני לי, וויל סליני וקיריאן לוקאס. תתחילו לספור ימים עד אוקטובר.

13. וניל פאטריק האריס מגיש את פרסי הטוני בתור ספיידר-מן

מודעות פרסומת

7 מחשבות על “חדשות השבוע 17/06/12: גראנט מוריסון – חבר האימפריה הבריטית

 1. עמרי הגיב:

  3. אני כרגע לא כותב על דעותיי בנושא כיוון שהכל עדיין שמועות, אבל השינויים הגדולים שהולכים לקרות אחרי AVX יותר מעניינים מהסדרה עצמה.

  4. נראה לי שבנדיס לא הולך לכתוב את אנקני אקסמן, אבל יהיה מעניין אותו לראות על סדרה אקסמן חדשה לגמרי. ליונל יו הוא אחד מהאומנים הכי אהובים עליי בכל הזמנים וגם דאודטו די טוב, ורק חבל שאני לא מתחבר לאומנות של סימונסון. מה שאני כן מסכים זה שבנדיס הולך לכתוב על צוות גלקטי וכנראה שומרי הגלקסיה (אפילו שהייתי מעדחף שיחזירו את אבנט ולנינג)

  5. גרין לנטרן נהפכה להיות אחת מהסדרות הכי כיפיות ומהנות שיש כרגע וההכנה לאירוע "הצבא השלישי" מסקרנות ומעניינות. ג'ונס קנה אותי ליקום של גרין לנטרן לגמרי, ובמיוחד בקשת השנייה על סודות האינדגו.

  6. לובדל על סופרמן? בינתיים איך שהוא כותב את סופרבוי וטין טייטינס עדיף שלא יגע בסופרמן. הוא כרגע כותב את הסדרות הכי גרועות שדיסי החדשים. לא אכפת לי מוודו, הסדרה איבדה את התנופה והעניין, אבל קפטן אטום ורזורקשין מן ממש מעניינות ומסקרנות, וחבל לי עליהם.

  9. יש טעות, אוונג'רס הישנה מבוטלת לטובת החדשה, וחבל. אני כרגע צופה בה והיא צפיית חובה לכל חובב קומיקס!. האומנות של הסדרה החדשה נראית שיפור אבל אני מפחד שהם ינסו לעשות זאת יותר מדי דומה לסרט. והאם פאלקון מופיע בסדרה רומז על השתתפותו בסרט קפטן אמריקה 2?.

  10. זה יכול להיות מגניב למדי, אבל הייתי מעדיף פשוט אם כל הזיכיונות יחזרו למארוול. ועכשיו נקבל מפוקס סרט על ארבעת המופלאים, ואז הספין אוף! פרנקלין ריצארדס וחבריו!. הייתי רוצה גם לראות שככה בונים את הסרט של ליגת הצדק, אבל נראה לי שלדיסי לא יהיה את הסבלנות של 4 שנים עד שיצא ואז התוצאה תיהיה בינונית.

  11. אני סומך על סלוט, אבל הקשת האחרונה בספיידרמן הייתה מאכזבת, ואין לי כח לעוד רטקון באוריג'ן של ספיידרמן.

  • Leo Zippin הגיב:

   2. לפי איך שזה מצטייר עכשיו בנדיס יכתוב את האקס-מן אבל לא בדיוק. כשנשאל אם הוא יכתוב אקס-מן אחרי אוונג'רז בנדיס הגיב בצחוק ובאמירה "מה שאני אכתוב זה כ"כ יותר גדול מהאקס-מן". עם ההתפתחויות האחרונות ב-AvX אולי אפשר לשער שהאקס-מן והיקום הקוסמי יתמזגו משהו ונדיס יכתוב איזהשהו שילוב של השניים….
   6. בנוגע לטענה שלך שלובדל הוא אחד הכותבים הגרועים ביותר בדיסי שממשיכים לקבל יותר הזדמנויות אחרי כל הכשלונות יש לי רק שאלה אחת, לייפלד?
   9. צודק, משום מה הבנתי מהידיעה שהסדרות ימשיכו במקביל כי הידיעה המקורית נסגרה בזה שהבלוק של מארבל (רצץ התוכניות של אוונג'רז, ספיידר-מן וכו') ימשיך כרגיל, אך מסתבר שזה רק לעונת השידורים הזו.
   אני מסכים ש-Earth's Mightiest היא אחת מהסדרות הטובות יותר על אף האנימציה הבינונית. אני מאוד נהנה ממנה ומההתפתחות הענקית שהיא השיגה במהלך שתי העונות וחבל שהכל יאופס להתאים לסרטים בעונת השידורים הבא.
   10. לא יקרה. הזכויות במקור נמקרו לאולפנים אי שם בשנות ה-90 כשמארבל כמעט פשטה רגל, לא היו לה אולפנים משל עצמה, ועדין היה איזהשהו ביקוש לסרטי קומיקס. מארבל נאלצו למכור את הזכיונות בזול, ממש זולף ותת תנאים נוראיים שלבטל אותם עכשיו יעלה להם יותר מדי, במיוחד כשהם מעוניינים יותר לפתח את הדמויות שגם ככה בארסנל שלהם והם לא צריכים לקנות חזרה (הוקאיי, בלאק ווידו, אנט מן, שילד, דוקטור סטריינג', קלואק אנד דאגר, ראנאוויז וכן הלאה)
   11. מה שאני אוהב אצל סלוט זה שהבחור איכשהו הצליח לגרום לסדרה להיות אירוע בפני עצמה. כל קשת מבטיחה סיפור ענק, והסיפורים אפילו נוטים לעמוד על הציפיות בלי לגרור סדרות טיי-אין וכדומה. הקוראים של ASM יכולים פשוט לקרוא את הכותר ולהנות מהסדרה אחת לשבועיים ברמה שהרבה זמן לא היתה נוכחת באחד מכותרי הדגל של החברה, וזה לדעתי הישג.

   • Leo Zippin הגיב:

    לרקורד, מסתבר שלא טעיתי. הידיעה ש-Earth's Mightiest מבוטלת טרם אושרה נכון ליום ראשון האחרון כפי שריץ' ג'ונסטון מדווח בין היתר ב-BLEEDING COOL:
    http://www.bleedingcool.com/2012/06/19/the-boy-who-hated-ultimate-spider-man/
    הוא מסביר איך הידיעה היא למעשה פרי מוחו של צופה המוחה על סדרת אולטימייט ספיידר-מן ויצר אתר שמפיץ ידיעות כביכול בשם מארבל, והרבה מהאתרים עקבו אחר הידיעה בלי לאשש אותה מול החברה….
    אני מקווה שזה אומר של-AEM יש תקווה.

    • Tomer Soiker הגיב:

     מדובר באתר שקישרתי אליו. זו הפעם הראשונה ששמעתי על האתר והגעתי אליו דרך שיתוף בפייסבוק, ומלכחתילה הבנתי שזה אתר מעריצים ולא משהו רשמי. כן האמנתי שהתוכן אותנטי, או לפחות מתבסס על מידע פנימי כלשהו. באמת נראה שיש לכותב ונדטה נגד USM, בטענה שמארוול יצרה סדרה מטופשת לילדים על חשבון המעריצים הותיקים, וכהר יש לו דעה נגד Hulk and the Agents of SMASH, סדרה שעדיין לא עלתה לאוויר.

 2. Tomer Soiker הגיב:

  1. חבל שזה לא מקנה למוריסון תואר "סר" (הוא חבר מסדר ברמה הנמוכה ביותר, ולשם תואר סר צריך להיות חבר מסדר בדרגה גבוהה יותר, כמו במקרה של איאן מקקלן ובן קינגסלי). בכל זאת, כבטד גדול ואלי ההוכחה שמוריסון יותר משפיע מאלן מור. ספק רב אם המלכה מודעת לכל פועלו של מוריסון, אם בכלל. בטח יש איזו ועדה שמורכבת מלורדים או אצילים אחרים, שעורכת את רשימת האנשים שמגיע להם תואר חברות במסדר כלשהו, והמלכה בסה"כ מעניקה אותו.

  2. אנשים באמת מתלהבים מהפארסה הזו? הסדרה הסתיימה אחרי 10 עונות מזוויעות, תנו לה למות בכב… לא, זה כבר מאוחר מדי. תנו לה למות.נקודה.

  4. הריצה של אד ברובייקר על אקס-מן הוכיחה שמאז ימי קלרמונט\ביירן גם אחד הכותבים המוכשרים ביותר בתחום לא מצליח לעשות משהו ראוי עם המוטאנטים בחלל. בנדיס בשנים האחרונות איבד מגדולתו, כך שאע"פ שאני כבר לא עוקב, מקווה בשבילו שלא מדובר במלכודת דבש (מאז ג'וס ווידון כותרי האקס מושכים יוצרים מוערכים שמסתבכים בנפתולי מח' העריכה התובענית והטובענית של סדרות האקס-מן; ראו מקרי ברובייקר ופרקשן.)

  5. מוסלמי עם נשק חם? ג'ונס מנסה להעביר איזשהו מסר, או מה? חוץ מזה, בטח מישהו שם למעלה חשב: "אני לא חושב שפוקס ניוז, התקשורת הימנית והרפובליקנים התרגזו עלינו מספיק בנושא אלן סקוט. גם הבאזז אחרי הסיפור עם נייטראנר מת מזמן, אז בואו נמצא עוד סיבה למשוך אש!" ברצינות, גיוון זה מקובל אבל במקרה של DC (ולעתים גם מארוול) זה מרגיש מאוד מזוייף ודורש צומי.

  6. איך סקוט לובדל עדיין עובד בתעשייה אחרי מה שעשה לאקס-מן בניינטיז, ממש לא ברור. אה, נכון, בוב האראס. עוד מישהו שהיה צריך לשנות כיוון קריירה עם תחילת שנות האלפיים.

  7. החוזה של רוברטסון עם DC הסתיים מזמן. הם החתימו אותו בזמנו ואז ב-2006 כשיצר עם אניס את The Boys, האנשים החשובים (בייחוד פול לוויץ) נחרדו, ויתרו על הסדרה ואיפשרו להם לפרסם את ההמשך בחברה אחרת. רוברטסון המשיך לעבוד ב-DC, אבל על שום דבר חשוב וצייר בעיקר עטיפות, והחוזה שלו היה מבוזבז. עכשיו כשלוויץ כבר לא עומד בראש החברה, בטח התאפשר לו לחזור לעבוד על קומיקס של ממש.

  9. כפי שעומרי כתב, EMS מבוטלת ו-Avengers Assemble תחליף אותה. וכן, ההופעה של פלקון בסדרה היא הכנה להצגת דמותו ביקום הקולנועי (הסדרה עצמה תהיה חלק מאותו יקום), ככל הנראה בסרט ההמשך של קפטן אמריקה. מומלץ לקרוא את הפוסט הבא, שגם מגלה כמה דברים מעניינים על המתרחש מאחורי הקלעים: http://www.marveltvnews.com/2012/06/13/exclusive-agent-x-spills-the-bean-on-the-future-of-marvel-animation-and-did-he-just-mention-a-new-x-men-tv-series/

  10. אני לא בטוח אם לא שווה לדיסני להוציא סכום עתק ולהחזיר לעצמה את כל הזכויות, בטח כשמדובר בין השאר בספיידר-מן, הדמות המזוהה ביותר עם מארוול. כדאי לתקן את העוול לפני שסוני תמשיך להשחית את המותג (עד כמה שאני מצפה לסרט החדש, מכאן זה יכול רק להידרדר, כפי שכבר הוכח בסדרה הקודמת).

  11. סיפור המקור של ספיידר-מן הוצג בכל כך הרבה גרסאות וכל היבט אפשרי, כמה כבר אפשר לחדש?

  12. יצירת קומיקס רק כמנוף לעיבוד הוליוודי זה אחד החטאים הגרועים ביותר שקיימים בתעשייה מזה כמה שנים, לא משנה כמה צידוקים יימצאו לכך. מארק מילר הוא אחד החוטאים הגדולים בנושא. מה עם כתיבת קומיקס לשם קומיקס?

 3. Leo Zippin הגיב:

  1. אני מחכה ליום שנגלה שמוריסון בעצם סוכן של הגברים בשחור. עם הדיפלומטיה הקיימת שלו עם כוחות חוצניים אין ספק שזה יכול לעזור.
  2.תשמע, הלגיטימצה המובילה של הידיעה הזו, לדעתי, היא סטפאני בראון שמקבלת את תואר נייטווינג. במיוחד כשהדמות נעדרת כרגע מיקום דיסי זה מהלך יפה לראות אותה מגיעה לשם ומקבלת חשיפה כזו. בנוגע לשאר, כן סמולוויל כבר לא מעניינת קוראי קומיקס כבר שנים, אבל צופי טלוויזיה כן. וזה שדיסי מפיצים את הקומיקס בשוק הדיגיטאלי על בסיס שבועי בהחלט מנסה לפנות לקהל היעד הזה ולהביא אותם לקומיקס, וזה די נחמד.
  4. הייתי אומר שהמוטנטים נמצאים במצב די טוב מאז Schism ושארון מביא רוח מרעננת לזיכיון. הוא שואב טיפה ממוריסון, ואף מחדש עליו. זה פשוט כנראה שאקס-מן זה המחלקה הכי מסובכת של מארבל ולנהל אותה טוב עם מספר כזה של כותבים זה מכה. אולי באמת צריך שאיש אחד יבוא עם חזון אחד לעשות סדר שוב.
  לגבי הריצה של פראקשן אני נוטה לא להסכים. בעוד שהריצה של ברובייקר היא בהחלט "פרווה" ולא משתווה לשום דבר אחר שהוא כתב, פראקשן די עזר לבנות את האקס-מן לקבוצה שהיא היום. הוא זה שהעביר את הקבוצה לסן פרנסיסקו (עם העזרה של ברובייקר) ולבסוף ליוטופיה. הוא זה שהתחיל לשחק עם יחסי הציבור של הקבוצה ב-SF וסיפק להם יח"צנית (שהוא עצמו יצר בסדרת The Order שלו). הוא ביסס את ציקלופ בתור המנהיג הטקטיקן של האקס-מן ונתן לו את דמות הגנרל שמאפיינת אותו היום. הוא זה שהכניס את נאמור ומגניטו לקבוצה של Uncanny, וההתפתחות של קולוסוס לג'אגרנאוט קרתה בעקבות אירוע הקיץ שהוא כתב (כך שסביר להניח שבחלקו המהלך היה מתוכנן ע"י פראקשן גם כן). גילן כותב היום את אנקאני אבל הוא די רוכב על מה שפראקשן בנה במשך שנים ולא מחדש כמעט כלום….
  5. ההצגה של הגרין לאנטרן החדש ככה היא בעיקר פרובוקציה תקשורתית כנראה, ואני שמח שהיא לא משכה יותר מדי גלים. מארבל ודיסי מתחילים להעביר את הקרב בינהם ממדפי הקומיקס לדפי העיתנוים והתקשרות וזה לא משרת אף אחד.
  7. לא בטוח שזה יעניין אותו כבר. אחרי שהוא גם ככה לא תמיד היה הבחור הכי מיינסטרים, ועם כל הניסיון שלו ב-Dynamite והפרויקט הקרב ב-Image עם מוריסון, אולי רוברטסון "יראה את האור" של קומיקס עצמאי כמו שרבים מהיוצרים רואים עכשיו.
  9+10. הגבתי פוסט למעלה לעמרי. תודה על הלינק =]
  11. סלוט טוען שכן, and in Slott we trust!
  12. מילר כותב קומיקס שוב? ממתי? אה, רגע, אתה מדבר על הסדרות שהוא מתחיל ואז מוכר את הזכויות לסרט בחוברת השניה ומפסיק? 😉

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s