The Dark Knight Rises- ביקורת סרט

 Dark Knight Rises / במאי: כריסטופר נולאן / שחקנים: כריסטיאן בייל, אן התאווי, גארי אולדמן, מייקל קיין ועוד / מפיץ: Warner Bros. / תאריך יציאה בארץ: 20/07/2012

ביקורת מאת עופר זעירא

בביקורת ישנם ספויילרים קלים לסרט, אם לא ראיתם ואתם רגישים לנושא המשיכו לביקורת של יעקב סראלי ללא ספוילרים.

ארבע שנים עברו מאז האביר האפל. ארבע שנים חלפו מאז שסרטי הקומיקס וגיבורי העל עברו טלטלה ועלו מדרגה נוספת, כריסטופר נולאן הפך לבמאי המוערך בתחום סרטי הקומיקס והחזיר לבאטמן את הכבוד הקולנועי האבוד שלו. הסרט שילב בתוכו קווי עלילה שונים מעולמו של איש העטלף, העלה שאלות פוליטיות ומוסריות והעמיד את הקהל אל מול אותן שאלות.  כעת, אחרי שנים של צפייה בכיליון עיניים  נולאן מסיים את טרילוגיית האביר האפל שלו בסרטו החדש עלייתו של האביר האפל.

הסרט הוא האירוע הקולנועי הגדול ביותר השנה (חוץ כמובן מהנוקמים) והצפיות אליו גדולות. הסרט החותם את הטרילוגיה ללא ספק הגדול ביותר, המושקע ביותר, הארוך ביותר והאפי ביותר מבין השלושה.  יחד עם זאת ישנן כמה שאלות שעלו בראשי לפני כניסתי לסרט, האחת האם הסרט יעמוד ברף שהאביר האפל הציב לו והשנייה האם נולאן יצליח לסגור את הסיפור שלו בצורה מספקת. כריסטופר נולאן מצליח שוב להוכיח לנו מדוע הוא אחד מהיוצרים הגדולים בהיסטוריה הקולנועית שכן הוא סגר את הטרילוגיה שלו בצורה מפוארת ללא קצוות פתוחים ומצליח לשלב בתוכו קטעי מפתח ממיתולוגית העטלף.

שמונה שנים עברו מאז שבאטמן הציל את גות'אם מהג'וקר. שמונה שנים מאז אותו לילה בו הארווי דנט איבד כל תקווה ואנושיות ונהרג בנסיון לרצוח את משפחתו של ג'ים גורדון. כידוע, על מנת לשמור על הסדר בעיר, באטמן וגורדון תככו שקר שמפאר את דנט ומפיל את האשמה על האביר האפל. דנט צויר כאביר לבן שהגן על העיר בחירו נפש בזמן שכל פשעיו הועברו לבאטמן. מאותו לילה לא נראה איש העטלף ברחובות גות'אם ואנו פוגשים את ברוס וויין (כמו בנובלה הידועה של פרנק מילר האביר האפל חוזר) מבוגר יותר ושבור, הן נפשית והן פיזית, צל של האדם שהיה בעבר ומסוגר באחוזתו ללא קשר עם העולם החיצון. בזמן שזה תלה את המסכה והגלימה, ג'ים גורדון משמש כנושא הלפיד של אותו שקר עליו בנוי כל מערכת אכיפת החוק החדשה של גות'אם. העיר הידועה ברמת הפשיעה הגבוהה הפסיקה להיות בית למאפיונרים אלא זוהי עיר חדשה בעולם חדש בו באטמן איננו נחוץ. אבל סערה קרבה ובאה.

כריסטופר נולאן סוגר מעגל עם החזרתם של ליגת הצללים. כפי שראינו בסרט הראשון, ליגת הצללים פעלה מתוך רצון להשמיד את עיר החטאים, סדום המודרנית אם תרצו ובכך להשיב איזון על מקומו. כמובן שבאטמן עמד בדרכה כאשר למד על תוכניותיה אך זהו לא הסוף למורשתו של רז אל גול (שימו לב לשימוש במילה מורשת, אחזור לכך בהמשך). כאמור ליגת הצללים חזרה ובראשה ביין על מנת להשלים את המלאכה של רז אל גול. אך זה לא הגיוני, אם גות'אם התנקתה מפשיעה מדוע יש להרוס אותה? נולאן מתאר לנו כאן עיר שהפשע המאורגן בצורתו המסורתית נעלם, אך השחיתות עלתה לרמות אחרות, כאלו שכמעט נעלמות מעיניהן של גורדון וברוס וויין, רק כמעט. למרות שגות'אם נמצאת בעת שלום, השלום מאוד מאוד שביר שכן ביין מארגן צבא תת קרקעי על מנת להשתלט על גות'אם בעזרת פיצוצים ברחבי העיר המבודדים אותה ולהפוך אותה לשטח הפקר (נו מנס לנד).

כריסטיאן בייל כבר מבאטמן מתחיל היה הברוס וויין האהוב עליי. בשמך שלושה סרטים ראינו על המסך ברוס וויין אנושי, אמיתי, וכואב ונחוש במשימתו. כל הקאסט הישן חזר לסרט האחרון וכולם מספקים את הסחורה כפי שציפינו מהם, ממורגן פרימן בתור לוציוס פוקס דרך מייקל קיין בתור אלפרד (למרות שחלקו היה קטן משמעותית בסרט) וגארי אולדמן המבריק בתור המפקח גורדון ועד לדמויות וותיקות מהעבר כמו ליאם ניסן בתור ראז אל גול. אבל מה עם הדמויות החדשות הנכנסות למשפחת העטלף של נולאן?

בואו נתחיל עם אן האת'אווי שמגלמת בסרט את סלינה קייל. כשראיתי את התמונות והטריילרים לקראת הסרט זוהי הדמות שהייתי הכי מודאג ממנה וטוב לדעת שטעיתי.  מתחילת הסרט ועד סופו האת'אווי מעלה הופעה מדהימה ומציגה לנו את אשת החתול בדיוק איך שציפינו שתהיה בסרט של כריסטופר נולאן. סלינה קייל מוצגת כגנבת מקצועית, ערמומית, אינטליגנטית, סקסית הפועל כסוג של רובין הוד כנגד האליטה העשיורה של גות'אם. מערכת היחסים בינה לבין ברוס מתפתחת עם התקדמות הסרט והאופן ההתנהלות המטעה והמניפולטיבי שלה בהחלט מתאים לאפיון שלה בקומיקס. כל סצנה בה האת'אווי מופיעה על המסך היא גונבת את ההצגה  וכן יש לה אוזניים, סוג של…

.

טום הארדי מצטרף לצוות השחקנים בתור השכיר חרב, הסופר חזק ואינטליגנטי ביין. איך שאני רואה את זה הוא היה נקודת החולשה בסרט. נולאן בהחלט הצליח לשלב אלמנטים חשובים מסיפור חייו של ביין בקו העלילה אותו פרש אך אני יצאתי מהסארט בתחושה שהפוטנציאל האמיתי של ביין לא נוצל עד הסוף בסרט. כן ביין נלחם בבאטמן פעמיים וכן הוא שובר אותו (נייטפול) תרתי משמע בקרב הראשון, למרות זאת חבל שדרך בה נסגרה היריבות בין  שני מוחות מבריקים כמו ברוס וויין וביין רק במכות ללא ערך מוסף. אם נתחשב רק במשחק של הארדי, נראה שהוא עשה עבודה טובה. כשחקן שלובש מסכה שרואים בה רק את העיניים הארדי מצליח להעביר את המורכבות הפסיכולוגית והמופרעות של ביין. יחד עם זאת, הקול שניתן לו למרות השיפורים שעשו, עדיין אינו מובן ומעלה גיחוח לעיתים קרובות (מזכיר את קולו של אדם סנדלר בסרט "בילי מדיסון").

אולי דמויותיהן של באטמן, ביין ואשת החתול מתנוססים על גבי שלטי החוצות ברחבי העולם, אך הלב הפועם של הסרט, מקור האופטימיות והמשמעות ניצחון הרוח האנושית, מצוי דווקא בדמותו של ג'ון בלייק המגולם על ידי ג'וזף גורדון לוויט. ג'ון בלייק הוא שוטר  (דיק גרייסון) יתום שהוריו נרצחו על ידי המאפיה, חמום מוח (ג'ייסון טוד) אשר מגלה את זהותו האמיתית של באטמן (טים דרייק) בתחילת הסרט. רבות נאמר לגבי דמותו אך ג'ון בלייק היא הדרך המבריקה של נולאן להכניס דמות אשר נראתה כבלתי ניתנת לגילום בעולם האפל והמציאותי שבנה ל. נולאן עשה מהלך גאוני, הוא לקח את המאפיינים של שלושת הרובינים הראשונים ושילב אותם בדמות חדשה לגמרי, בדומה מאוד למה שפרנק מילר עשה באביר האפל חוזר.  גו'זף גורדון לוויט מביא כאן משחק לא רע ומעמיד לא רק מהווה את לב הסיפור אלא גם הוא הדלק ששומר את לפיד מורשת העטלף דולק לאורך כל הסרט.

ובקשר לאותה מורשת.

כריסטופר נולאן הצליח להבין מה שהרבה במאים ויוצרים לא הבינו או לא התייחסו לפניו. דמויות היקום של דיסי, בין אם זה סופרמן, פלאש, באטמן גרין לנטרן, הן דמויות מורשת. התואר של הדמות אינו תפף לאדם אחד וזהו השוני הגדול בין הגיבורים של דיסי לאחרים.דמויות רבות מיקום גיבורי העל של דיסי (וולי ווסט, דיק גרייסון ורבים אחרים) ביססו עצמם ודמותם התפתחה על סמך מורשות כאלו ואחרות של הקרובים אליהם. באטמן הוא לא ברוס וויין, באטמן הוא סמל היוצר מורשת וכאשר המורשת הזו מתפרקת או מתפוצצת, הדבר בעל השלכות כפי שאנו רואים בתחילת הסרט. רובו של הסרט ככולו מתעסק במורשת של איש העטלף, הארווי דנט ואף באויבו הראשון של ברוס מהסרט באטמן מתחיל ראז אל גול שכן ביין מחפש להמשיך את מורשתו ואת משימתו האחרונה. באטמן כל מהלך הסרט רודף אחר המורשת האבודה שלו ואף מעיד בסרט שכל אחד יכול להיות באטמן אך צריך לסחוב את סמל וכל המשתמע מכך.

עלייתו של האביר האפל סוגר את הטרילוגיה באופן מושלם. הסרט עומד בפני עצמו עם עלילה שמתחילה ונגמרת אך יחד עם זאת הוא נשען וסוחב מטענים משני הסרטים הקודמים. נולאן מביא לסגירת מעגל בצד אחד ומצד שני משלב בסרט מגוון רב של קווי עלילה שונים מעולמו של באטמן אך מתייחס לסרטים הקודמים וסוגר את המעגל שהתחיל בשאלה: מדוע אנחנו נופלים?

למרות זאת לצערי הסרט הוא לא נקי מפגמים. ישנם בעיות עלילה מציקות מאוד בסרט אך הם מינורים למשל מיקום בית הכלא בו כולא ביין את ברוס וויין. המרחק הגיאוגרפי אינו תואם את ההתניידות הגבוהה של הדמויות בין גות'אם והכלא במזרח הרחוק. בנוסף, עצם החלמתו של ברוס וויין עדיין מהווה נקודה בעייתית בסרט. כי מי באמת צריך ניתוחים וטיפולים ממושכים שיש את מיסטר מיאגי וחבל תלוי.

שני הגילויים המרכזיים בסרט נרמזים לכל אורכו וכל חובב באטמן המיודע עם עולמו והדמויות המרכיבות אותו יוכל לעלות עליהן מתחילת הסרט. למרות זאת, סוף הסרט תפס אותי בהפתעה שכן ברוס מצליח לביים את מותו ולהשאיר את המערה ואת מורשתו שבנה לידי ג'ון בלייק ואנו נפרדים מסדרת הסרטים המדהימה הזו בכך שרואים את בלייק במערה מתרומם אל העתיד לבוא. סוף זה ראוי ביותר לסיים את הסיפור הנפלא שנבנה במשך שש שנים וכל מילה אחרי מיותרת.

.

עלייתו של האביר האפל הוא הסרט השאפתני ביותר של נולאן עד כה. סדרת פיצוצים רבי עוצמה ברחבי גות'אם, הריסת מגרש פוטבול וקרב בין אלפי שוטרים וחברי כנופיות הן רק ההתחלה אך בעזרת צילום מעולה, מוזיקה משובחת (מבית היוצר של האנס זימר האגדי) ואפקטים גדולים מהחיים הופכים את הסרט לחובת צפייה בקולנוע. זה לא סרט שתחכו בשבילו לדוידי זהו סרט שיוצאים מהבית נכנסים למכונית ונוסעים לקולנוע כי זו הדרך הכי טובה לחוות אותו. בין אם כדאי לראות את הסרט באיימקס או בהקרנה רגילה, עבדכם הנאמן ראה את הסרט בשני סוגי ההקרנות וללא ספק מומלץ ללכת לאיימקס, כי אם הולכים לראות את הסרט האחרון של נולאן על באטמן כדאי לראות אותו כמו שצריך.

בנקודה מסוימת בסרט אנו עדים לפגישה של ברוס וויין עם מה שנראה כרוחו של אויבו המושבע ראז אל גול. אל גול אז מסביר לברוס שיש הרבה דרכים לחיות חיי נצח ונראה שכריסטופר נולאן הרוויח אותן הן בשבילו והן בשביל טרילוגיית האביר האפל שלו. הסרט השלישי אינו מושלם אך הוא סיום יותר מראוי לסאגה של נולאן והטרילוגיה שלו תזכר כסרטי הקומיקס הטובים בכל הזמנים. זה רק עניין של זמן על שאולפני האחים וורנר יכריזו על סרט באטמן חדש, אבל מי שלא ייבחר לביים אותו, אני מרחם על הבחור.

——————————————————————————————————————————–

ביקורת מאת יעקב סראלי- ביקורת ללא ספוילרים 

מבחינת רבים הסרט של באטמן היה טוב ואפילו טוב מאוד אך היו בו מספר פגמים שגרמו לבלבול רב, בקרב האנשים הטובים שאני מכיר שהם קוראי קומיקס יש תלונה אחת שחוזרת כל הזמן- זה לא סרט על באטמן. כן, הדמות של האביר ההאפל מופיעה בו לעיתים אך אם נסכם את כלל זמן המסך שלה נקבל אולי רק כ30 אחוז מאורך הסרט ויש אנשים שזה איכזב אותם במידת מה. במקום איש העטלף אנחנו מקבלים ברוס ווין שבור לאחר סיום אירועי  הסרט השני, מבחינה מסוימת זהו המשך הריאלי היחיד שאפשר לקבל לאחר הסיום של "האביר האפל" אך עדיין נראה לאנשים רבים שמשהו התפספס. ברם, דעתי על הסרט היא אחת ויחידה- הנאה גדולה שלא הושפעה כלל וכלל מחוסר באטמן.

שנים רבות אחרי שראש העיר של גוטהאם יחד מעביר את "חוק דנט" יחד עם המפקח גורדון הרוע חוזר לגוטהאם. חוק זה אשר נקרא על שמו של הארווי דנט נועד להסמיך את סמכויות האכיפה של העיר לתת עונשים הדומים למעצרים מנהליים לחלק מהאסירים הכבדים ביותר שלה וכך להשאיר אותם מחוץ לרחובות. התוצאה הישירה של החוק הייתה ירידה תלולה בפשע המאורגן והרגיל בעיר, מה שגרם לשקט יחסי בעיר מוכת האלימות וחוסר המזל.

ברוס ווין (כריסטיאן בייל) הוא שבר כלי כתוצאה מהקרב האחרון שלו עם דנט כאשר בשנים הללו הוא מאבד את האחיזה במציאות ובחברת המיליונים שלו, מה שמחזיר אותו למשחק היא הדמות הגאונית של סלינה קייל(אן הת'אווי) יחד עם בעלי אינטרסים בתוך החברה של "ווין תעשיות" אשר חותרים להשיג את השליטה בחברה. מעל כל זה מרחף האיום של ביין, מנהיג חזק, כריזמטי וחסר רחמים המגיע מאחד מבתי כלא הכי אכזריים בעולם הישן, המטרה של ביין היא אחת ויחידה- הטלת טרור תוך כדי שחרור של האדם מכבלי המוסר והמוסד האמריקאי, לשם מטרה זו הוא מגייס את ד"ר פאוול (אלון אבוטבול) אשר מואלץ להכניס את כל גוטהאם לסכנה קיומית.

מכלול הסכנות על עצמו ועל העיר שהוא נשבע להגן עליה מאלץ את ברוס ווין  לבצע קאמבק בתור שומר החוק בעל  החזות של העטלף בפעם אחת אחרונה, כשהגוף שלו לא מה שהיה פעם ולאחר שנים רבות של ניוון ברוס חייב להיכנס לכושר בצורה די דחופה על מנת לתת קונטרה לאותם איומים. למשפחת העטלף שכבר היינו רגילים אליה כוללת את אלפרד, המשרת האישי שלא רוצה לראות את ברוס גומר כמו ההורים שלו, לושיוס פוקס, איש הגאדג'טים של באטמן וג'יימס גורדון, השוטר הבכיר הראשון שהאמין שמה שהאביר האפל עושה הוא לטובת גוטהאם מצטרף ג'ון בלאק, שוטר צעיר ומוכשר אשר מבין מהר מאוד את הטבע האמיתי של להיות שוטר באחת הערים הקשות בעולם, מה שגרם לי להתחבר לדמות שלו מייד.

אני אתחיל בכל הדברים שהפכו את הצפייה שלי בסרט למצוינת כאשר בניית הסיפור עצמה זו הנקודה החזקה ביותר של הסרט. הבמאי כריסטופר נולאן נודע ביכולת המעולה שלו לפרוס סיפור ארוך ומורכב על פני כמעט שלוש שעות, הוא עשה כבר בשני החלקים הראשונים בטרילוגיה יחד עם הסרט "ההתחלה" והוא עושה את זה שוב בסרט זה. זה אומר שאין רגע אחד שהוא לא חלק חשוב לנו מבחינת עלילה או פיתוח דמויות וזה לא תכונה מובנת מעליה כשמסתכלים על יוצרי סרטים אחרים היום בתעשיית הקולנוע.

נולאן לוקח הרבה מאוד מהשחקנים שהוא כבר רגיל לעבוד איתם מפרויקטים קודמים שלו ונראה שהם  מורגלים לעבודה עימו, מה שלדעתי משפר אמינות הדמויות ואת המשחק שלהן. מבחינה זו הרבה מאוד אנשים רוצים לאכול את הכובע כאשר אן הת'אווי נבחרה לשחק את "קאטוומן", היו ביקורות  רבות על היכולת האפשרית של השחקנית הצעירה לשחק דמות אקסטרימית כמו של סלינה  קייל ובאמת עם הופעת התמונות הראשונות הביקורות גברו אך בסרט עצמו הרגשתי שאחת הדמויות היותר טובות לכל אורכו הייתה דמותה של הת'אווי מכיוון שהיא הפתיעה ביכולת המשחק שיצאה מחוץ לטייפקאסט שלה והיא עשתה את זה מצוין, להוסיף לזה את הכראוגרפיה יחד עם הניואנסים הקטנים וקיבלנו קאטוומן ששמה בכיס הקטן את המקבילה שלה מהסרטים של ברטון.

עופר התייחס למיקס המטורף שנולאן והכותב של התסריט דיויד גוייר (שמעבר להיותו כותב לטלוויזיה וקולנוע הוא גם כותב קומיקס ותיק לחברת די.סי בעיקר) הצליחו להכניס לעלילה עם אלמנטים נבחרים ומשובחים מהרצות אייקוניות של הדמות מהקומיקס וזה היה משהו באמת כיפי לראות. לרוב כשמתחילים לעשות מישמש של מספר רב של עלילות עליהן מתבסס סרט מסוים אזי מאבדים מעוף במהירות מהירה (ספיידרמן 3 הוא דוגמה מובילה) ועל כן זהו הישג עצום שמייצר עלילה משובחת ממוזאיקה של רפרנסים וקווי עלילה משניים.

היו חורים בעלילה בסרט אבל לא ברמה של לפתח חוסר אמינות כלפי הפיצ'ר, תמיד אפשר להשקיע בהסברים הגיוניים יותר בעלילה אך כאשר רוצים לסגור את הטרילוגיה בצורה הרמטית ובלי להשאיר קצוות פתוחים אני מניח שזה לגיטימי שנקבל קצת חוסר הגיון בכל מה שקשור להצגה בעייתית של זמנים, מידע שמגיע בצורה קלה מדי לדמויות או כל פרט שכזה.

האקשן היה סולידי כמו בכל סרט שנולאן הביא לנו עד עכשיו בטרילוגיה, העיקרון המנחה של הטרילוגיה עד עכשיו היה ללכת על כוראוגרפיית אקשן מאוד בסיסית שכוללת קרבות קשים וריאליסטיים בלי יותר מדי וירטואוזיות מצד הדמויות. אני חושב שזה דבר טוב מכיוון שאנחנו יכולים לקבל מספיק סרטים בהם ישנם סצנות מופרכות המציגות אנשים מתעופפים ושבירה של כמעט כל חוק פיזקלי קיים, טוב לדעת  שיש סרט אחד שעוסק על גיבור על שלוקח את האקשן שלו ברצינות.

לסיכום, הסרט הזה הסתדר לי בצורה מושלמת בכל מה שקשור לציפיה שהייתה לי ממנו, ידעתי שנולאן בונה סיפור שמהווה מקשה אחת אשר תהיה סגורה אך לא ציפיתי לסיפור שלם כל כך וזוהי בעצם הטרילוגיה הראשונה מז'אנר גיבורי העל שאפשר להגיד עליה שהיא  עומדת בתור טרילוגיה. כבר שאלו אותי כמה פעמים מה היה סרט הקומיקס הכי טוב של הקיץ ואני חייב לציין שההשערה שלי אומתה בעניין הזה, למרות שההנאה שלי מהאוונג'רס הייתה עצומה לא הרגשתי את סגירת המעגל כפי שהרגשתי בסוף של "עלייתו של האביר האפל", הסרט הראשון בסדרה של נולאן יצא שהייתי בן 18 כך שחיכיתי הרבה מאוד זמן שהיא תסתיים ועל הדרך למדתי להעריך  דברים שונים בכל מה שאני תופס כאיכותי בקולונע,  תהליך שלא יצא לי לעבור עם האוונג'רס ועל כן מידת החיבור הכללית כרגע שייכת יותר לבאטמן (מה שיכול  להשתנות עם עוד 2 סרטים טובים מצד חבורת הגיבורים של מארוול).  לכו לראות את הסרט, ייתכן שתתאכזבו קצת מכל מיני דברים קטנים אך בסוף היום ולאחר שהסרט יסתיים ייתכן מאוד שתרגישו הרגשה מוזרה של "מה עכשיו?" ואם זה מה שבאמת הרגשתם אז הטרילוגיה הזו נכנסה לכם ללב.

מודעות פרסומת

2 מחשבות על “The Dark Knight Rises- ביקורת סרט

 1. תום שפירא הגיב:

  אף על פי שנהניתי מהסרט בזמן הצפיה אני לא חושב שאפשר להתעלם מהפגמים הדי מרובים שלו. רוב ההנאה והעניין שלי נבאו מהדרך בה הוא סוגר את הסדרה ומתכתב עם הסרטים האחרים, כיצירה עצמאית יש המון בעיות (מכאן והילך ספויילרים לרוב)
  1. עניין של זמן: בשלב מסויים ברוס ויין ננעל בתוך כלא לחמישה חודשים בזמן שביין ואנשיו משתלטים על גות'הם. הבעיה היא שנולאן לא מראה לי שעברו חמישה חודשים – זה לא נראה כמו עיר שנתונה באנרכיה חודשים, תל אביב אחרי שבוע של שביתת עובדי זבל נראית רע יותר, 3000 השוטרים במנהרות לא רק שרדו אלא שמרו על מספיק כושר כדי שהם יוכלו להשתתף בקרב הגדול בעזרת שאריות המזון שג'ון בלייק הביא להם. זה לא אמין.
  2. הכול מילים: יש בסרט הזה מממווווןןןן קלוסאפים של אנשים מדברים ומסבירים דברים לקהל, כאילו שנולאן שכח שבקולנוע "מראים ולא מדברים", כאילו שנולאן לא סומך על הצופה שיבין דברים לבד. איך באטמן ידע מי זה ביין? האם הוא יצא לחקירה בלשית? יוציא את המידע מאחד האנשים שלו באיומים? לא – אלפרד פשוט יגיד לו. איך נדע שברוס ויין לא מוכן לחזור להיות באטמן – אלפרד (והרופא) יגידו לו. איך נדע שביין מכיר את כל הטריקים שלו – ביין יגיד לו.
  3. באטמן הורג: האביר האפל היה בנוי על כך שבאטמן לא הורג בכוונת תחילה, אבל בסוף הסרט הזה הוא יורה שוב ושוב אל המשאית של טייט עד שבסוף הוא הורג אותה. אז…. כל הפילוסופיה שלו בסרט הקודם בטלה פתאום?
  4. חורים בעלילה: ביין לכד 3000 שוטרים במנהרות ובכך השמיד את המשטרה של העיר! חבל רק שבעיר אמריקנית גדולה (לדוגמה, ניו יורק) יש יותר מ-30,000 שוטרים, לגורדון והשאר יש עדיין הרבה יותר כח אדם משיש לביין.
  אגב גורדון – כשביין נושא את הנאום שלו על איך הסתרת את האמת, הוא פשוט היה צריך לשקר ולהגיד שביין המציא הכל, הוא שיקר כבר 8 שנים ומצב חירום זה לא הזמן הנכון לגרום לאנשים שלך לפקפק בך. זה לא שיש לביין איזושהי הוכחה – יש לו חתיכת נייר שהוא קורא על הטלוויזיה.
  אגב ביין (וליגת הצללים החדשה) – מה התוכנית שלהם? ליגת הצללים הראשונה רצתה להשמיד את גות'הם בתור אקט סימבולי שיראה לעולם דרך חדשה שאותה הם ייצרו (מהצללים, כמובן), הג'וקר היה שמוק שרצה להראות לאנשים אחרים שכולם שמוקים וביין מתכנן להשמיד את העיר (ואותו ואת טלייה כולל) בשביל…. מה המטרה הסופית שלהם? מה קורה אחרי שגות'הם הולכת.
  למה דאגט טיפש מספיק כדי להפגש (שלא לדבר על לאיים) על הפושע הענק והרצחני שהוא עובד איתו בלי חבורה של שומרי ראש סביבו? הפושעים בסרט הקודם עבדו עם ה'וקר אבל אף אחד מהם לא היה טיפש מספיק כדי להיות לבד איתו (השומרי ראש לא עזרו, אבל לפחות הם ניסו).

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s