הצופים למרחקים – ספטמבר 2013

מדי חודש יוצאת לאור חוברת Previews בה מקובצות יחדיו ההודעות על כל הספרים, החוברות והמוצרים הנלווים שכעת ניתן להתחיל להזמין. בעוד שרוב ההודעות צפויות למדי, יש גם הודעות שמצד אחד קל לפספס, ומצד שני חבל לפספס אותן. פוסט זה, שיסקור את חוברות הפריוויוז האחרונה (למוצרים היוצאים בספטמבר), ינסה לעזור לכם להימנע מטעויות כאלו.

Marvel

XMBATATOM2013001 X-Men: Battle of The Atom #1 (כתיבה: בריאן מייקל בנדיס, אמנות: פרנק צ'ו, מחיר: 3.99$) – חוברת הפרולוג לקרוסאובר האקס-מן השנתי, שמיד אחרי יתפרש על 4 סדרות הקבוצה הראשיות (שזה סדרות הדגל האמיתיות של בנדיס, All New ו-Uncanny ו-2 סדרות הנישה של אארון ו-ווד, שכאן רק כי לדעת מארוול 2 סדרות זה מעט מידי לקרוסאובר). הקרוסאובר , במסורת הנוכחית של מארוול ובנדיס לסיפורי מסע-זמן ובתיאום עם הסרט הקרב של האקס-מן שגם יקרב בין קווי זמן שונים, יביא לעולמנו קבוצת אקס-מן מהעתיד, שתערער עוד את הרוחות בבית הספר ע"ש ג'ין גריי וסביבתו. עד כה, הריצה של בנדיס על האקס-מן הייתה טובה מהמצופה, לפחות בגזרת All New X-Men ונותר לקוות שהקרוסאובר ימשיך את הקו, גם אם יש סיכוי לא מבוטל שהוא יהיה השלב בו הסאגה של בנדיס תקפוץ את הכריש. (גיא)

PUNISHER: TRIAL OF THE PUNISHER #1 (of 2) (כתיבה: מארק גוגנהיים, אמנות: לניל פרנסיס יו, מחיר: 3.99$) – "הבלתי ייאמן קורא כשהמעניש מסגיר עצמו למשטרה". אכן, מעשה כל כך לא ייאמן שהוא קרה כבר בריצה של ברובייקר על דרדוויל, בריצה של אניס על המעניש ואני מניח שכמה פעמים לפני כי זה רעיון כל כך ברור מאליו. מישהו זוכר שקראו למרוול House of Ideas? (תום)

Mighty Avengers #1 (כתיבה: אל יואינג, אמנות: גרג לנד, מחיר: 3.99$) – קבוצת המיעוטים והשחורים הבכירה במארוול, שהם במקרה כל הגיבורים שנותרו על הארץ לטפל בת'אנוס אחרי שקבוצת האוונג'רס הראשית יצאה לחלל. חייב להגיד, כל הטרנד הזה במארוול של ה"סדרות נשים" ועכשיו "סדרות גזע" לא ממש עובד. מילא סדרה נשית לאקס-מן, מותג שגם ככה מכיל הרבה נשים חזקות, אבל ההגליה של נשים ל-Fearless Defenders ושחורים ומיעוטים גזעיים לכאן, במקום לדאוג שיהיו בקבוצה המרכזית של היקמן היא מעשה כמעט מקומם. ומצד שני, מדובר בליין-אפ די מרענן, עם לוק קייג', ספיידר-מן, שי-האלק, פיירסטאר ולא מעט גיבורים צעירים. ואז נזכרים שגרג לנד מצייר את זה, ופתאום לדבר על הסדרה מרגיש די מיותר. (גיא)

SUPERIOR SPIDER-MAN #17 (כתיבה: דן סלוט ,אמנות: רייאן סטאגמן, מחיר: 3.99$) – החזרה של ספיידרמן האלטרנטיבי מאימפרינט 2099. איך הפרסומת אומרת – BECAUSE YOU (LOUDLY) DEMANDED IT. אני לא דרשתי את זה, אני לא מכיר אף אחד שדרש את זה, אני בקושי מכיר אנשים שזוכרים את אימפרינט 2099 ועוד פחות שקראו אותו. דן סלוט הוא כותב טוב, ספיידרמן שלו (אם מתעלימים מכל המהומות האינטרטיות שפרצו סביבו) הוא קומיקס כיף לקריאה, אין שום סיבה בעולם להוסיף גימיק על גימיק. מה שאנחנו רואים פה זה הגירסה השלישית לספיידרמן שפועלת באותו היקום – הרגיל, הארגמן, העתידני (והאולטימטיבי בצד). זה הרבה יותר מידי ספיידרמן. (תום).

DC Comics

forever-evil

FOREVER EVIL #1 (כתיבה: ג'ף ג'ונס, אמנות: דייויד פינץ', מחיר: 3.99$) – די.סי יציינו בספטמבר את חגיגות (?) השנה השניה ל-"52 החדשים" עם "חודש הנבלים". במסגרתו, כנראה לאחר עלייתם וניצחונם ב-Trinity War, שנבלים ישתלטו על הסדרות הרצות השונות של ההוצאה. אז זו סדרת הדגל של האירוע, בניצוחו של ג'ף ג'ונס, שתתמקד ב- Secret Society of Super Villains, כנראה השולטים הראשיים בדי.סי אז. כנראה חוסר ההייפ והעניין בסדרה אומר משהו על מצבה של די.סי כיום ובכל זאת, לחובבי ג'ף ג'ונס ויקום די.סי כדאי לשים לב לאירוע. (גיא)

JUSTICE LEAGUE #23.3: DIAL E (כתיבה: צ'יינה מיוויל, אמנות: כל העולם ואחותו! מחיר: 3.99$) – אוקיי – כל "חודש הנבלים" של די.סי לא מעניין אותי כהוא-זה וצ'יינה מיוויל, כותב המד"ב המפורסם שמחלטר בקומיקס כרגע, תמיד היה ברשימת הקונספטים-מעניינים-ביצוע-לקוי שלי אבל הרעיון של הגיליון הזה פשוט נהדר: מישהו מוצא את המקבילה המרושעת ל Hero Dial (המכשיר שהופך אותך לגיבור על שונה בכל שימוש) והגיליון הזה עוקב אחריו כשבכל עמוד הוא הפוך לדמות אחרת שמאויירת ע"י אמן אחר: ג'וק! ג'ף למאייר! דיוויד לפהאם! גיליונות רבי אמנים הם בדרך כלל מתכון לבלאגן אבל נראה שמיוויל מצא את הדרך לעבוד עם הגימיק הזה. יכול להיות כישלון, יכול להיות נהדר. נחכה ונראה. (תום).

Frank-Quitely-cvr

  VERTIGO VISIONS: FRANK QUITELY HC (אמנות: פרנק קוייטלי, מחיר: 24.99$) – אם יש אלוהים הוא קיים בזוג ידיו הענוגות של פרנק קוייטלי. הספר הזה אוסף כל מיני מקטעים וסיפורים קצרים מכל מיני מקורות – מהסנדמן דרך טרנסמטרופוליטן ועד לאנתולוגיית האימה Flinch – ואני יכול להגיד לכם שהוא יהיה טוב בלי לקרוא מילה אחת. כי פרנק קוייטלי מצייר אותו. (תום).

FAIREST IN ALL THE LAND HC (כתיבה: ביל ווילינגהאם, אמנות: כריס ספראוס, פיל נוטו ועוד', מחיר: 29.99$) – למי שעדיין נשאר עם יקום פייבלס, שעברה לסוג של גילטי פלז'ר בשנים האחרונות, בספטמבר תצא נובלה גראפית חדשה של סדרת הבת הנשית, פיירסט. אסופת סיפורים קצרים של פייבלז תמיד תהיה מהנה, גם כשהסדרה פחות רלוונטית ועם כמות האומנים המעולים שנתרמו לפרויקט, הספר הזה בטוח יהיה תאווה לעיניים. (גיא)

Image

sexcriminals1_coverSEX CRIMINALS #1 (כתיבה: מאט פרקשן, אמנות: צ'יפ זאדרסקי, מחיר: 3.50$) –  כשהיא עושה סקס הזמן עוצר, תרתי משמע. כשהוא עושה סקס סקס הזמן עוצר, תרתי משמע. כשהם מוצאים אחד את השנייה הם מחליטים לשדוד בנקים, ו-נו… לעשות מלא סקס. הסדרות העצמאיות של פראקשן תמיד התאפיינו בטוויסט ביזארי והחדשה לא שונה מקודמותיה. סדרת פשע, קינק, והרבה הרבה ביזאר מפרי מוחו של היוצר של קאסנובה. והאומנות של צ'יפ זדארסקי נראית לא ראה גם היא. (אביב)

RAT QUEENS #1 (כתיבה: קרטיס ג'יי. וייבי, אמנות: רוק אופרץ', מחיר: 3.50$) – סדרה רצה עצמאית נוספת של קרטיס ג'יי. וייבי, שכותב בימים אלו את Peter Panzerfaust המהוללת. קבוצת נשים המורכבת מבת אנוש, גמדה, "הוביט"ית ואלפית מקימות קבוצה ללחימה במפלצות. סדרת אקשן קומית בעולם הפנטזיה המסורתית, עם מפלצות, קוסמים ודרקונים. לא כדאי לפספס. (גיא)

 MULTIPLE WARHEADS: DOWN FALL (כתיבה ואמנות: ברנדן גרהאם ,מחיר: 7.99$) –  כהכנה לקראת הטרייד הקרוב של הסידרה החדשה של Multiple Warheads הח'ברה ב Image מדפיסים מחדש את הסיפור המקורי מתחילת שנות ה-2000 פלוס, עוד סיפור קצר של היוצר. מצד אחד אני מת על ברנדון גרהאם, מצד שני הסידרה המקורית, לפי מרבית העדויות, היא פורנו. פורנו מאוייר נפלא, פורנו משעשע, פורנו שלא מערב אנשים חיים אבל בכל זאת פורנו. קשה קשה. (תום).

הוצאות אחרות

GodisDead1-600x910

God Is Dead #1 (הוצאה: Avatar, כתיבה: ג'ונתן היקמן, אמנות: די אמורים בושמה, מחיר: 3.99$) –  ג'ונתן היקמן הוא אחד הכותבים המובילים כיום בתעשיית הקומיקס. בנוסף להיותו הכותב המוביל בזיכיון האוונג'רס, מנהל היקמן קריירת אינדי מוצלחת אף יותר עם סדרות באימאג' כמו East of West, Secret ומנהטן פרוג'קטס המועמדת לאייזנר. אך היקמן לא עוצר שם, החודש אנחנו מקבלים סדרה חדשה באווטאר כל המקומות, על עולם בו האלים העתיקים חוזרים לשלוט בעולם המודרני. לכל מעריצי היקמן זוהי תוספת מושלמת לקריאה החודשית שלכם, לקוראי היקמן החדשים, לכו לקרוא מנהטן פרוג'קטס, אחרי זה תחזו לנסות את הסדרה הזו. (עופר)

The Colossal Conan HC (הוצאה: Dark Horse, כתיבה: קורט ביוסיאק, טימוט'י טרומן, מייק מיגנוליה, אמנות: קארי נורד ואחרים, מחיר,: 150.00$) – 51 גיליונות בספר אחד. 51. חמישים ואחד. אם האומניבוסים של חברות הקומיקס ימשיכו לגדול בקרוב תצטרכו שלוחנות מברזל ומדפים מחוזקים (שלא להזכיר מנוי לחדר כושר ומדריך אישי) כדי לקרוא אותם. בכל אופן – הספר הזה אוסף את הסידרה של קונאן שרצה בדארק הורס בסוף שנות ה-90 / תחילת שנות ה-2000 ששילבה באופן חביב בין עיבודים לסיפורים ישנים של קונאן לתוכן חדש והציגה (לפחות בתחילת הדרך) אמנות נראה (אם כי סקצ'ית משהו בגשיתה) של קארי נורד. קורט ביוסיאק כתב את 27 הגיליונות הראשונים שהיו ממש טובים אבל אחריו הגיע טימוטי טרומן שהיה… בסדר, לא רע בכלל אבל לא ממש מרשים. בכל אופן – אם לא קראתם אף פעם את הסידרה הזו היא בהחלט שווה מבט אבל אני לא בטוח שכרך במשקל כמה לבנים ובמחיר של 10% מהמשכורת שלכם הוא דרך טובה להתחיל. (תום)

 #1 SONS OF ANARCHY (הוצאה: Boom, כתיבה: כריסטופר גולדן, אמנות: דמיאן קואסאירו, מחיר: 3.99$) –  זה לא שבחיים האמיתיים רון פרלמן (שמחקן נהדר ואיש מגניב לחלוטין) הוא היפה באדם אבל מה שהכריכה הזו עושה לסנטר שלו זה פשוט גועל נפש. כולי תקווה שזה לא יצוג הולם של האמנות בפנים כי אחרת אין שום סיבה לקנות את הקומיקס הזה אפילו אם אלן מור, גרג רוקה ואד ברובייקר היו כותבים אותו ביחד. והם לא, זה מייקל הגולדן, הבחור שמייק מיגנוליה קורא לו כשהוא עייף מלכתוב את הלבוי (לצוות עלילון אין שום דבר נגד כריסטופר גולדן ו/או הלבוי ומבקשים לציין שתום לא מבין מהחיים שלו). חוץ מזה – אופנועים, פשעים, אלימות – פרק רגיל לגמרי של Sons of Anarchy. (תום)

FU SHARK

Black Dynamite #1 (of 4) (הוצאה: IDW, כתיבה: ברייאן אש, אמנות: ג'מאל אייגל וסאל בושמה, מחיר: 3.99$) –  אין מספיק קומיקסים בימינו שבהם מישהו מרביץ לכריש וזו עובדה! מה שעוד עובדה הוא ש- Black Dynamite היה קומדיית אקשן משעשעת ביותר שהייתה בדיוק באורך הנכון כדי למנוע מהבדיחה לשעמם, אני באמת לא בטוח שאני צריך עוד ממנו בחיים. במיוחד בהתחשב בעובדה שאיורים לא יכולים לתפוס במלואם את המלכות של מייקל ג'יי וייט באפרו. זה די מוזר לראות שם וותיק כמו סאל בושמה על האמנות למרות שאני מניח שהסגנון הרטרואי שלו הוא בדיוק מה שנדרש מסידרה שמכוונת לאווירת שנות ה-70. (תום).

My Little Pony Portfolio (הוצאה: IDW, מחיר: 19.99$) – אוסף של שמונה כריכות "מוכנות למיסגור" של הסידרה המצליחה MLP: FiM (לא אני לא כותב את השם המלא, הוא ארוך וכואבות לי האצבעות). אני באמת חושב שהגיע הזמן ש IDW ו- BOOM יודיעו כבר על קרוסאובר בין הסידרה הזאת לבין Adventure Time) משתי סיבות א) עם הכסף שיכנס להם מהדבר הזה הם יוכלו להדפיס מהדורות אמן של גודזילה של ג'יימס סטוקו ב) רק לשמע ההודעה המעריצים של שתי הסדרות יתאדו מהרגשות ופתאום האינטרנט יהיה הרבה יותר שקט. (תום)

מודעות פרסומת

3 מחשבות על “הצופים למרחקים – ספטמבר 2013

 1. Tomer Soiker הגיב:

  – פרנק קאסל נכנס לכלא, בד"כ מבחירה, עוד בשנות קיומו הראשונות. המיחזור קיים במארוול מאז ומתמיד. בנוסף לכך, מה הספרים האהובים על הבלתי ייאמן?

  – לספיידר-מן 2099 יש עדת מעריצים, אף שסביר להניח שהיא הצטמצמה מאוד ב-17 השנים מאז ביטול הסדרה וההתעלמות הבוטה של מארוול מהם. מארוול דוגלת באחת משתי הדרכים: סחיטת המיץ מדמויות פופולריות עד כדי תיעוב, או זניחת דמויות במשך שנים ארוכות ואז החזרתן לתודעה כשהן חסרות כל רלוונטיות.

  – אולי זה רק אני, אבל לא שמתי לב שאין הייפ סביב "חודש הנבלים", להיפך. וזה עוד כמי שלא שם קצוץ.

  – חייגן הנבלים הופיע בגרסתו המקורית בסדרה הראשונה של Dial H For Hero בשנות ה-60.
  http://dc.wikia.com/wiki/House_of_Mystery_Vol_1_158
  http://dc.wikia.com/wiki/House_of_Mystery_Vol_1_173

  – DC בכלל ממשיכה לשמור על התבנית של 52 סדרות חודשיות "בלבד"? מרגיש כאילו מישהו שם איבד את הספירה.

  – סוף סוף עטיפה מבית אווטאר שחורגת מהתבנית הקבועה והמשעממת שלהם, כמו גם הציירים המשובטים.

  – אני לא מוצא את העטיפה המדוברת של SOA, רק את זו שפורסמה עד כה כ"עטיפה א'" עם לוגו המועדון, כך שאין לי מושג מה הבעיה. גיגול של "דמיאן קוסיירו" יעיד על מה ניתן לצפות מהאמנות של הסדרה.
  http://damiancouceiro.blogspot.co.il/

  – אני לא מת על בלאק דינאמייט. מסכים שזה היה צריך להיעצר אחרי הסרט.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s