יחידת המתאבדים – Suicide is Painless

 

Suicide Kings

Suicide Kings

כתיבה: תומר סויקר

מרבית בני האדם הנורמטיביים בטח יעדיפו להאמין שהם אנשים טובים. פשעים ומעשים נוראים מכך שמורים למנוולים שבין חברי המין האנושי. אולי בגלל זה נהוג לעתים לטעון שבסיפורים בידיוניים הקורא\צופה מצדד בנבלים; מפני שהם עושים את הבלתי-יאומן, הולכים על הצד האפל שהאדם הפשוט לא יסכים לבחור בחיים האמיתיים. כל עוד זה סיפור דימיוני, הכל פתוח.

ייתכן שמהסיבה הזו בדיוק נובעת הפופולריות של דמויות כמו הג'וקר, ד"ר דום ומגנטו (על אף שהוא החליף צדדים לא אחת, כשהתאים לו ולאויביו לשעבר). כנגזרת, קיימות דמויות עם גבולות מוסר מטושטשים שעושות הכל כדי לחסל את הרשע, ותוך כדי כך עוברות על החוק (כן, פרנק קאסל, אני מדבר עליך). למה לא לקחת את זה צעד קדימה ולשלוח נבלים למשימות צבאיות שגיבורי על אמיתיים לא יבצעו? כאן נכנסים הת'אנדרבולטס. סליחה… ה-Suicide Squad.

כחלק מליין קומיקס המלחמה הפופולרי של DC בשנות ה-60, ה-Suicide Squadron הייתה יחידה של חיילים פושעים במלחמת העולם השנייה, שהועמדו בפני אפשרות אחת: כלא או שירות מבצעי, סודי ומסוכן. ב-1987 ג'ון אוסטרנדר (בהמשך הצטרפה אליו אשתו המנוחה, קים ייל) ולוק מקדונל הציגו את ריק פלאג, מפקד היחידה המקורית, מחדש כבנו של ריק פלאג האב והמפקד בשטח של היחידה המודרנית, שילוב בין גיבורים לא מוכרים ונבלים בשיקום (עם סיכוי למחיקת עונשם – אם ישרדו את תקופת השירות). לפחות בשמונה הגיליונות הראשונים[1] בכל משימה הרכב הצוות משתנה בהתאם ליכולות האסירים שברשותה של אמנדה וולר, הממונה על היחידה מטעם הממשלה, ולצד החברים הקבועים פלאג, דדשוט, ברונז טייגר וקפטן בומרנג ניתן לראות את הפינגווין וכרונוס.

[1] לפני שנים ספורות התפרסם אוגדן, Suicide Squad: Trial By Fire, היחיד מהסדרה ההיא שראה אור עד כה.

גרסאות מודרניות של ה-Suicide Squad ניתן לראות בליין הסדרות הנוכחי של DC בעידן הניו 52 (הסדרה הראשונה בוטלה והוחלפה בחדשה שהושקה בקיץ האחרון); קבוצה שוולר וארגוס מפעילים בסדרת הטלוויזיה "החץ"; סרט האנימציה Batman: Assault on Arkham שמתרחש ביקום סדרת משחקי המחשב של איש העטלף.

ריק פלאג (Rick Flag)

הופעה ראשונה: Brave and the Bold #25 (1959), שחקן: טום הארדי ("עלייתו של האביר האפל")

Flags of our fathers

 

כמו לא מעט דמויות בהיסטוריה הארוכה של DC, ריצ'ארד "ריק" פלאג עבר שינויים מהותיים בעקבות איפוסי המשכיות. בסיפור המקורי, בתקופת עידן הכסף, פלאג היה טייס במלחמת העולם השנייה ומפקד ה-Suicide Squadron. בשנות השמונים פלאג הוצג בשנית, הפעם כבנו של ריק פלאג האב, ומעורבותו ביחידה המקורית נמחקה מההמשכיות. במהלך הסדרה פלאג נהרג במשימה נגד אויבים מושבעים של היחידה, ארגון הטרור ג'יהאד. שנים מאוחר יותר התגלה כי פלאג לא נהרג (קומיקס, גבירותיי ורבותיי). נטען כי ריק פלאג זו לא זהותו האמיתית אלא תוצר של שטיפת מוח, אך פלאג סירב להאמין לכך ולבסוף חזר להנהיג את היחידה.

הכינו עצמכם למשחקי מילים עם המילה "דגל" בשנים הקרובות (DC מובילה כרגע עם סיפור החזרה של פלאק מהמתים, Raise the Flag).

דדשוט (Deadshot)

הופעה ראשונה: Batman #59 (1950), שחקן: וויל סמית' ("הנקוק")

Bang bang, I shot you down

Bang bang, I shot you down

יותר מכל דמות אחרת, פלויד לוטון הוא כנראה חבר ה-Suicide Squad הכי מזוהה עם הקבוצה. בהופעתו הראשונה דדשוט היה נבל שהתחזה לגיבור ולבוש כפליט נשף תחפושות, בניסיון להחליף את באטמן. התבוסה בידי באטמן ורובין הייתה כה קשה ומביכה, שדמותו לא נראתה עוד למשך כמעט שלושים שנה. ב-1977 הוא הופיע במראה המוכר יותר, עם סיפור מקור ומניעים חדשים, והפך לאחד המתנקשים הטובים בעולם.

עם השנים גבולות האי-מוסר שלו היטשטשו, בעיקר תודות להולדת בתו שהפכה לאדם היקר לו. כמובן שהיא הייתה למטרה מועדפת עבור אויבים שגילו על קיומה, אבל לא מומלץ לקחת סיכון מול צלף שכמעט לעולם לא מפספס.

שידרוג נוסף לדמותו של לוטון היה על דפי Villains United ו-Secret Six של גייל סימון, בייחוד לאור החברות שפיתח עם קאטמן.

הארלי קווין (Harley Queen)

הופעה ראשונה: Batman: The Animated Series ("Joker's Favor", 1992) [טלוויזיה], Batman: Harley Quinn (1999) [קומיקס], שחקנית: מארגו רובי ("הזאב מוול סטריט")

Baby, I go crazy; you turn it on, then you're gone

Baby, I go crazy; you turn it on, then you're gone

הארלין קווינזל חברה במועדון המצומצם של דמויות בסדרות טלוויזיה מבוססות על קומיקס, שהופיעו לראשונה על המסך הקטן לפני שעברו אל הדף המודפס. קווינזל הייתה פסיכיאטרית שפיתחה אובססיה כלפי הג'וקר, התאהבה בו ופנתה לחיי פשע וכאוס. חוץ מהג'וקר הארלי לעתים משתפת פעולה עם פויזון אייווי. כיום, בהמשכיות הנוכחית, הארלי היא מעט יותר מדי "חיקוי" של דדפול – שוברת את הקיר הרביעי ומתאמצת להצחיק – אבל לעתים הגימיק עובד. כל עוד הנשק הקבוע שלה בסרט יהיה פטיש עץ ענק, אהיה מרוצה.

חומר רקע מומלץ שאינו קומיקס: Batman: The Animated Series ומשחקי ארקהם. חומר ממש לא מומלץ: סדרת הטלוויזיה של Birds of Prey.

קפטן בומרנג (Captain Boomerang)

הופעה ראשונה: Flash #117 (1960), שחקן: ג'יי קורטני ("מפוצלים")

I come from a land down under, where beer does flow and men chunder

I come from a land down under, where beer does flow and men chunder

ג'ורג' "דיגר" הארקנס האוסטרלי יצר בומרנגים קטלניים ששימשו אותו כגנב ופושע. אחד האויבים הותיקים של הפלאש, הארקנס היה חבר בקבוצת הנבלים של הגיבור המהיר, Rogues Gallery. כמו דדשוט, הוא שירת ביחידת המתאבדים (המודרנית) מיומה הראשון. עם השנים קפטן בומרנג איבד את מקומו בעולם הנבלים המשתנה, והרגע הכי גדול שלו הגיע ב-Identity Crisis: דיגר הרג את אביו של טים דרייק\רובין ונורה למוות על-ידו ברגעיו האחרונים. זמן קצר לפני כן דיגר חידש את הקשר עם בנו המנוכר, שירש ממנו את הזהות של קפטן בומרנג.

1. לא להתבלבל עם האויב של ספיידר-מן, בומרנג. צפו לתחרות "שיק או שוק?" בהמשך.
2. קפטן בומרנג הופיע ממש לאחרונה בפרקי "החץ" ו"הפלאש". אתם עשויים לזכור אותו בשמו השני, "הנבל האחר והפחות אידיוטי מהקרוסאובר".

אנצ'נטרס (Enchantress)

הופעה ראשונה: Strange Adventures #187 (1966), שחקנית: קארה דלווין ("אנה קרנינה")

You keep me under your spell

You keep me under your spell

ג'ון מון חולקת את גופה עם אישיות נוספת, זו של האנצ'נטרס. בעבר, כדי להשתמש בכוחות הקסם של אנצ'נטרס, האישיות המרושעת שלה הייתה צריכה להשתלט על גופה של ג'ון. עם השנים היא הצליחה למצוא דרך לשלוט בכוחות ולהחזיק את הצד המרושע שלה בפנים. אנצ'נטרס היא חלק מרכזי הנישה המיסטית של יקום DC ולפני מספר שנים הייתה חברת קבוצת העל-טבעי Shadowpact בסדרה באותו השם שכתב ביל ווילינגהאם.

קשה להימנע מהדימיון לסקארלט וויץ' של מארוול (מכשפה עם בעיות מנטליות?) ההשוואות בטח יתגברו לאחר יציאתו לאקרנים של "הנוקמים: עידן אולטרון". בינתיים אמן חובב כבר עשה סווייפ איום לקונספט ארט של סקארלט (בעבודת פוטושופ מכוערת באופן כללי, כפי שניתן לראות בקישור).

אמנדה וולר (Amanda Waller)

הופעה ראשונה: Legends #1 (1986), שחקנית: עדיין לא הוכרזה. השמועות נעות מאופרה ווינפרי עד אוקטביה ספנסר, וביניהן כמעט כל שחקנית שחורת עור בגיל 40 פלוס.

Not just another brick in the wall

Not just another brick in the wall

השוואה פופולרית נוספת למארוול היא בין אמנדה "The Wall" וולר לניק "The Man on the Wall" פיורי. אישה חזקה ועוצמתית, ללא כוחות על, שעומדת בראש ארגונים ממשלתיים או בינלאומיים (Task Force X, Checkmate) ובעלת קשרים ברחבי קהילת אנשי העל של יקום DC.

וולר איבדה את בעלה וחלק מילדיה בנסיבות אלימות שונות, ולאחר שדאגה לילדיה הנותרים ולחינוכם, החליטה להיכנס לפוליטיקה בגיל מאוחר. משם הקריירה שלה נסקה עד שהגיעה לתפקידים בכירים, ולאחריות על מיזמים חשובים כמו Task Force X. חוץ מזה, היא אחת האנשים המעטים שמסוגלים להראות לבאטמן מי הבוס.

אחת הביקורות הקשות ש-DC ספגה בשנים האחרונות הגיעה בעקבות הפיכתה של וולר מאישה עם מבנה פיזי רחוק מאידיאל היופי, ל-MILFית חטובה. ניתן להוסיף למדורה גם את הגרסה המאוד צעירה של הדמות ב"חץ". אם להסתמך על חרושת השמועות, בוורנר מתכננים ללהק שחקנית על בסיס הגרסה המוכרת והפופולרית של אמנדה, וטוב שכך.

———————–

מהג'וקר התעלמתי כי אין משהו חדש לספר עליו אחרי הית' לדג'ר. ג'ארד ליטו יצטרך לעבוד קשה כדי לחמוק מצילו של לדג'ר, אבל הוא עצמו הצליח להשכיח את ג'וקר של ג'ק ניקולסון ואף אחד לא האמין שזה יקרה.

השמועות טוענות לנבלים נוספים שיופיעו בסרט, כמו דת'סטרוק ולקס לות'ור בגילומו של ג'סי אייזנברג (מעט לאחר הופעת הבכורה שלו ב"באטמן נגד סופרמן: מי הזיז את הגבינה שלי?") בחרתי להתעלם גם מאלו בשלב הזה.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s